08 апреля 2011, 18:41
| Богдан Пастернак, iSport.ua
Суперлига. Николаев победил во Львове Команда Валентина Берестнева сделала еще один шаг к пятому месту по итогам регулярного чемпионата.
фото БК Политехника-Галичина
Останній матч сезону Львові, в якому Політехніка-Галичина приймала МБК Миколаїв, без сумніву, побив рекорд відвідуваності львівської команди у цьому сезоні. Утім, що цікаво, що цей рекорд стався на матчі, який для львівської команди нічого уже не вирішував. Автору цих рядків довелося бачити цих вболівальників у палаці спорту Галичина якщо не вперше, то, мабуть, вдруге. Можливо, такі акції баскетбольному клубу потрібно було влаштовувати на початку сезону? За такої підтримки, можливо, і команда б краще грала…

Поєдинок Політехінка-Галичина – МБК Миколаїв краще розпочали гості. Хьюз та Грін почергово вразили кошик львів’ян з середньої дистанції. Дві невдалі атаки підопічних Подковирова не сподобалися тренеру львів’ян – тайм-аут уже на початку першої чверті. Що цікаво, після хвилинної перерви результативність галичан покращилися. Як і в попередніх двох матчах, львів’яни вирішили бомбардувати кошик суперника з периметра. Вігінс та Ебернеті почергово забили "трюльники", Зубрицький забив "двієчку" і перевага львів’ян уже склала чотири очки – 8:4. Як виявилося згодом, у першій чверті матчу лідер змінювався швидко. Екс-гравець Політехніки Умбрашко та Лав зробили те саме, що Вігінс та Ебернеті у попередніх атаках – забили триочкові – 8:12. А далі усе було за сценарієм – Вігінс та Зубрицький знову вивели львів’ян вперед, а потім слово було вже за гравцями Миколаєва.

Вихід Джемісона у середині першої чверті гри пожвавив гру львів’ян під чужим щитом. Саме завдяки вдалим діям Гарольда львів’яни впритул наблизилися до суперника у рахунку, однак не більше. Першу чверть у матчі трішки краще провели гості і пішли на першу перерву, маючи триочкову перевагу - 17:20.
Підтримка "невідомих" вболівальників з великого футболу у першій чверті гри була настільки відчутною, що поступатися у цій грі господарі просто не мали права. Епізодами вболівальники створювали таку атмосферу у залі, що й мурашки по шкірі йшли. Палац спорту Галичина давно такого галасу не чув і не бачив.

Початок другого періоду став дзеркальним відображенням першого. На очки Лава та Хьюза відповіли Вігінс та Ебернеті. А далі гра у львів’ян під обома щитами розклеїлася. Підопічні Валентина Берестнєва зробили ривок 9:0, який зупинив лише тайм-аут Подковирова. До речі, тренер львів’ян у другій чверті матчу почав тасувати склад своєї команди. Гра у львів’ян не йшла, відтак потрібно було робити якісь зміни. Після тривалого ігрового застою на майданчик почергово вийшли Шелуха, Ходов та Доленко. Утім, користі з перших двох було небагато. Зрештою, як і з Політехніки-Галичини, яка провалила другу чверть матчу. В атаці команда Андрія Подковирова допускала надто багато простих втрат. Брак при передачах також відчувався. А гра у захисті галичан не заслуговує теплих слів. Епізодами її просто не було, а інколи гравці Миколаєва її не помічали. Втрати львів’ян в атаці дуже часто у другому періоді завершувалися результативними контратаками гостей. Словом, зміни у грі господарів були неминучими. До завершення першої половини матчу їх не відбулося. Відтак, і перевага Миколаєва також не розтанула – 35:47.

На початку третього періоду львів’яни активізувалися. Вігінс, Ревзін та Ебернеті скоротили розрив у рахунку до семи очок і в гру втрутився уже тренер Миколаєва. Утім, після хвилинної перерви Ревзін скоротив розрив у рахунку до п’яти очок, а Вігінс – до одного. Одразу після цього Андрій Подковиров кинув в бій важку артилерію – Андрюкайтіса та Джемісона. Утім, обіграти суперника у рахунку львів’янам ніяк не вдавалося. Більше того гості знову зуміли піти у відрив, який організували Грін та Лав. При рахунку 58:65 команди пішли на останню перерву у матчі.

Дебют четвертої десятихвилинки львів’янам не вдався. Було помітно, що господарі в атаці мають певні проблеми. Командна гра львів’ян інколи перетворювалася на індивідуальні дії гравців. Натомість баскетболісти Миколаєва стабільно набирали очки і у четвертій чверті гри організували ривок – 60:72.

Утім, здаватися у плани львів’ян не входило. Ревзін, Шелуха та Ебернеті скоротили розрив у рахунку до п’яти очок – 67:72 і відродили інтригу у матчі. При такій грі львів’янам не завадив би Вігінс та Вільямс. Утім, Алан у третій чверті матчу зазнав мікротравми і продовжити гру не зміг, а Нік цей матч пропустив через травму.
За 2:30 до завершення четвертої чверті гри Зубрицький скоротив розрив у рахунку до трьох очок. Утім, Гілевич забив "два з фолом" і львів’янам прийшлося розпочинати усе з початку. Джемісон скоротив розрив до чотирьох очок, а Ревзін – до двох. Часу на атаку Миколаєва залишалося 22 секунди. За 12 секунд, що залишалося зіграти командам, Ревзін сфолив на Умбрашко, який забив два з двох штрафних кидків. При такому повороті подій шансів бодай на овертайм у львів’ян уже не було… Невдалий сезон баскетболісти львівської Політехніки-Галичини завершили поразкою. Завершили, мабуть, так, як і провели його в цілому.

Коли "великий" баскетбол повернеться до Львова і у якому складі гратиме нова команда, наразі невідомо. Утім, не складно, мабуть, спрогнозувати, що більшість гравців цього складу у "зелено-білій" формі ми уже не побачимо. Сезон львів’яни провалили і тепер прийшов час шукати у цьому винних.

Политехника - МБК Николаев 79:83 (17:20, 18:27, 23:18, 21:18)

П: Эбернети (16 + 6 передач + 6 потерь + 4 перехвата), Резвин (14 + 5 потерь), Срока (0), Зубрицкий (7 + 7 подборов), Уиггинс (18 + 8 подборов) - старт; Джемисон (14 + 5 подборов), Доленко (4), Шелуха (4), Андрюкайтис (2), Ходов (0)

Н: Мажутис (0 + 6 передач), Умбрашко (12), Грин (16), Яйло (1), Хьюз (8) - старт; Лав (24 + 6 передач + 5 подборов + 4 потери), Гилевич (14), Онуфриев (6), Буцкий (2), Сильковский (0).

Броски с ближней и средней дистанции: 24/44 (54,5%) - 27/44 (61,3%)

Броски с дальней дистанции: 6/13 (46,1%) - 6/18 (33,3%)

Штрафные броски: 13/13 (100%) - 11/15 (73,3%)