Кубок Суперлиги. Пульсар обыгрывает Говерлу

05 января 2010, 16:35
| Марк Андреев, специально для iSport.ua
В следующем этапе турнира иванофранковцы сыграют с Будивельником.
Кубок Суперлиги. Пульсар обыгрывает Говерлу В следующем этапе турнира иванофранковцы сыграют с Будивельником.
фото Суперлига
Такого початку завершального матчу на першому етапу Кубка Суперліги у виконанні івано-франківської Говерли мабуть не чекали ані вболівальники, ані суперники, ані самі "говерляни". Більшу частину першої чверті на майданчику манежу Коледжу фізвиховання була присутня тільки одна команда Пульсар, спокійно здобувши 16 очок. Що робили в цей час господарі? Усе крім як влучно атакувати кошик рівненчан. Чотири втрати, шість неточних кидків поспіль з гри і лише один влучний штрафний – ось так "ведмеді" розпочали новий баскетбольний рік. Відтак рахунок 16:1 на користь підопічних Михайла Переверзія навіть ривком назвати було важко. Просто одна команда грала у звичний баскетбол, інша – просто провалила дебютну чверть, яку завершила з рахунком 11:21.

Після короткої розмови з тренером під час першої перерви «говерляни», наче б то, схаменулися. Принаймні заграли франківці набагато активніше. Чоло лиш був фантастичний за красою момент, коли зійшлися лідери обох команд: Павло Улянко сміливо пішов на Майка Фрейзера і одержав від грізного канадця дуже ефектний блокшот, після якого білорус відстрочи на декілька метрів від опонента! Відверто кажучи Майк, як один з кращих ребаундерів Суперліги, і у цьому матчі показав свою спритність на відскоках, маючи тільки у першій половині 8 підбирань. А ось у атаці у нього справи, відверто, не клеїлися. За ним, мов тіні, по п’ятам ходили вищезгаданий Улянко та Дубнюк.

До слова, у цьому поєдинку Говерла взагалі грала без центрових – Орленко та Скірмантс спокійно спостерігали за грою з лави запасних. Загалом другий період пройшов у рівній боротьбі, проте стартова перевага "пульсарівців" забезпечила більш як 10-очрквий відрив перед третьою десятихвилинкою – 32:21.

А ось по перерві господарів наче підмінили. Мабуть гравці таки почули Євгена Мурзіна і заграли в більш комбінаційний баскетбол. Свідчення чого – разюча відповідь опонентам на стартову невдачу - ривок 16:2. Двічі Михайло Переверзій брав тайм-аут, але збити атакувальний темп „Говерли” так і не вдалося. Диспетчер «говерлян» Патрік Спаркс видав декілька запаморочливих передач, Фрейзер взагалі зносив усіх під кошиком, забиваючи слемданки на будь-який смак, а під саму завісу періоду два стрімких проходи здійснив Айварас Кяушас. В одному з епізодів Спаркс на ходу прокинув м’яч між ногами Шемосюка, обійшов дриблінгом декількох суперників і віддав прихований пас на литовця момент достойний як мінімум потрапляння до Топ-10 місяця.

Поміж тим Говерла вже була попереду з різницею у шість очок – 47:41. Як виявилося, Пульсар не збирався віддавати перемогу без бою. Саме в цей момент гру на себе взяв досвідчений В’ячеслав Ковалевський, якого партнери декілька разів чудово виводили на видок і той не хибив! Власне саме завдяки його 12-ти очка в другій половині чверті рівненчани зробили цілком несподіваний ривок 10:2 і підібралися до господарів на відстань одного кидка. Втім Спаркс дещо розрядив коли за хвилину до завершення двічі забив зі штрафних, зробивши рахунок 61:58.

Але фатальною для «ведмедів» виявилася помилка Олександра Шостухи. Він після розіграшу м’яча просто «подарував» м’яч Дубнюку, який холоднокровно відправив його у кошик. Далі не зовсім впорався з нервами Павло Ревзін, який влучив тільки один з двох штрафних. Після аналогічного виконання штрафних кидків Іллі Шемосюка і втраченого відскоку на користь Улянка, миттєво сфолив Спаркс. Білоруський форвард був холоднокровний з лінії, вивівши свою команду вперед – 62:61. Проте у Говерли залишалося ще 11 секунд на завершальну атаку, яку підопічні Євгена Мурзіна обмірковували під час тайм-ауту. Проте все той же Спаркс вирішив взяти гру на себе і поспіхом зробив кидок у проході, який мети не досяг.

Таким чином, Пульсар святкував чергову перемогу у Кубку, який дозволив йому посісти друге місце у своїй групи. Що ж стосується Говерли, то їй, щоб пробитися у третій етап змагань, доведеться перегравати одного з фаворитів турніру Будівельник.

Говерла - Пульсар - 62:63 (11:21, 10:11, 21:9, 20:22)

Г: Спаркс (17 + 5 передач + 5 потерь), Фрейзер (14 + 11 подборов), Кудрявцев (13)
П: Ковалевский (23 + 3 перехвата), Шелуха (13 + 7 подборов), Дубнюк (9), Шемосюк (8 + 8 потерь), Улянко (8 + 5 подборов).