Богуслав Галицкий, v-ball.io.ua
- Богуславе Андрійовичу, чи не втратить луцька команда своїх лідерок у міжсезоння?
- Щоб дівчата перейшли в інші команди, треба, щоб їх туди запросили. Якщо я їм почну шукати команду, вони у ту команду підуть на пташиних правах і будуть там ніхто. Потрібно, щоб не я їм шукав команду, а нова команда шукала їх. Поки що їх ніхто нікуди не запрошує. Ні один клуб у це міжсезоння не зацікавився ні Молодцовою, ні Довгополюк.
Зізнаюся, що минулого року Анею Довгополюк цікавилася Сєвєродончанка (чемпіон України-2008/09, до того ж тренер національної збірної України Володимир Бузаєв є і головним тренером команди з Сєвєродонецька. - Авт.). А перейшла б Аня у Сєвєродончанку, могла б і не поїхати на чемпіонат Європи, бо президент цього клубу багатьох своїх гравців на відбір до фіналу континентальної першості не відпустив.
Якщо хтось знаходить собі за кордоном нову команду тишком-нишком, вони у перервах між тренуваннями в ресторанах вікна миють. Бо такі гравчині ніхто, безправні. І клуб, з якого вона втекла, теж за таку не постоїть. Зараз у Європі з'явилася мода не платити. Тим більше якщо команда не виконує завдання, перед нею поставлене. Справді, за що платити? За те, що вилетіли в нижчу лігу чи втратили медалі?
Двоє дівчат з України, котрі грали у Франції, досі чекають на зарплату, хоч чемпіонат уже давно скінчився. Їм сказали: контракт до липня. Поїхати додому? У Францію уже можуть не впустити. Тоді гроші точно пропали. Доводиться сидіти в Франції до липня, чекати на подачку і підробляти невідомо де.
Але коли гравця запрошує клуб, коли клуб добивається, щоб саме цей гравець захищав його кольори, контракт зовсім інший, у ньому обумовлено абсолютно все: і підняття зарплати після здобуття успіху, і пониження зарплатні при вильоті у нижчий дивізіон.
- Чому легіонери не хочуть їхати грати за національну команду? І чи будуть легіонери, на вашу думку, грати за Україну на фінальній стадії Євро-2011?
- Чому не хочуть? Бо якщо, скажімо, гравчиня травмувалася, вона робить операцію за свої гроші. Бо з кожним гравцем національної збірної повинен укладатися контракт, а він не укладається. У тому числі не було укладено контракту ні з Молодцовою, ні з Довгополюк. А міжнародний страховий медичний поліс вони отримали? Теж ні.
У цивілізованих країнах як? Якщо гравчиня отримала травму у матчах за національну збірну, не за свої гроші вона себе лікує, і не клуб її лікує своїм коштом. Усі витрати бере на себе чи то національна збірна, чи то національна федерація волейболу, чи то спортивне міністерство; вони ж, а не клуб, виплачують зарплату протягом тих місяців, протягом яких гравець недієздатний. Як тільки у нас так буде - у збірній України гратимуть найсильніші, і ми претендуватимемо на місця, щонайменше не нижчі тих, що дозволяють брати участь в Олімпійських іграх. Поки що наші гравці відстоюють честь головної команди країни власним коштом і на свій страх та ризик.
- До серйозного європейського чемпіонату наші дві представниці у головній команді держави поки що не готові, незважаючи на те, що та ж Молодцова була однією з кращих у національній збірній?
- Ні. Їм треба завоювати авторитет. Що вони здобули? Бронзові нагороди національного Кубка для Європи - дрібниці. Є фінальна стадія чемпіонату Європи 2011 року. Є чемпіонат України, який треба виграти. А є, повторюся, можливість поїхати заробітчанками за копійки, чотири дні тренуватися і три - посуд мити. Який шлях обрати за кордоном: мити посуд чи піти на професійну зарплату і займатися лише волейболом? Звичайно що другий. Але щоб стати на цей шлях, треба досягнення. Треба, щоб дівчата боялися втратити місце в основі свого клубу. Щоб була внутрішня конкуренція, ми нині посилено займаємося дівчатами 1992-1993 років народження.
У себе в команді Довгополюк - лідер, а в збірній - на заміні, бо там і без неї зібралися високотехнічні дівчата, котрі грають у складний волейбол. Але однаково я задоволений. Бо у волинського волейболу багато заздрісників, і їм втерли носа. Навіть у збірній спочатку думали, що Молодцову та Довгополюк Бузаєв викликав, так би мовити, по блату. А вони приїхали і довели, що можуть стати кращими.
Сокращенная версия интервью